Prosinec 2015

Ve stínu pochybností

5. prosince 2015 v 23:19 | Hanare
Nedávno jsem se ocitla v takové situaci. Dostala jsem do ruky papír, na který jsem měla vypsat vše, co na sobě vidím pozitivního. A zhrozila jsem se. Papír přede mnou zůstal bez poskvrny.
Čím to je, že na sobě nedokážu vidět nic pozitivního? Že vždy když se podívám na svůj život, vidím jen to negativní? Přišla jsem jen k jednomu závěru - protože taková doopravdy jsem. Negativní.
Ale s touto myšlenkou jsem nebyla spokojena. Odchytla jsem si prvního člověka u kterého jsem věděla, že bude ochotný se mnou diskutovat, a zeptala se, jestli dokáže říct o mě něco pozitivního.
Svým seznamem mi ten člověk vyrazil dech. Prý jsem veselá. Prý naslouchám lidem. Promýšlím věci do hloubky. Jsem ochotna si udělat na všechno vlastní názor. Nenechávám se ovlivňovat názory ostatních. A ještě toho řekl o hodně více.
Nevěděla jsem, jak zareagovat. "O tom docela pochybuji." Bylo jediné co jsem řekla. Ale od té doby se k této myšlence pořád vracím.
Měl pravdu. Je na mě spousta věcí, které jsou pozitivní. Jen si je nejsem ochotna přiznat. Nejsem je ochotna vidět, když se do sebe podívám. Nechávám svoji pozitivní stránku zastiňovat pochybnostmi, negativitou a tím, co na sobě nemám ráda.
A uvědomuji si, že na tomhle bych měla pracovat. Měla bych pracovat na tom, abych viděla věci více pozitivně. Jak věci okolo mě, tak věci v sobě. A nebude to lehké.

A co vy? Zvládli byste vytvořit seznam vašich pozitiv, nebo s tím máte stejný problém jako já?

Hanare