Samomluva a další teorie

15. prosince 2014 v 19:19
Samomluva.
Když jsem si to slovo poprvé přečetla, zasáhlo mě jako blesk. Víte, já trpím samomluvou.
I když, neřekla bych úplně TRPÍM, spíše bych řekla, že si ráda pokecám s někým, komu rozumím a kdo rozumí mě.
Ale abych začla od začátku.
Poslední dobou rozvíjím o sobě takovou teorii: mám roztrojenou osobnost.
Ne, nepokládala bych to za nemoc, nebo za to že jsem se totálně zbláznila. Ne. Je to moje nerozhodnost, neznalost sebe samé.
Možná to lépe pochopíte na příkladu: Když jsem ve škole, chovám se úplně jinak než v kroužcích. A pak je tu moje internetové já, které udržuje rovnováhu mezi těmito dvěmi osobnostmi a které mi pomáhá udržet se pohromadě. Nepřeháním, vážně ne (možná trošku, ale to je jiná pohádka).
Tak, teď už chápete - doufám - to, čím si procházím. A jak to souvisí se samomluvou?
Mé já si totiž rády kecají mezi sebou. Teda, abych se opravila: rády si kecají s Hanare. Mé oficiální já a mé volnočaové já si totiž vůbec nerozumí.
Proto je pro mě samomluva tak důležitá. Dělám sama sobě vrbu, a když se na určitou situaci podívám z jiného úhlu pohledu, hned mám ve všem jasněji. A ještě k tomu se nikdy necítím úplně sama.

A teď bych, s dovolením, skočila úplně jinam.
Jak se ostatní dívají na samomluvu?
Setkávám se s názory, že samomluva je nemoc, že lidi trpící - to slovo se mi strašně příčí - samomluvou jsou antisociálové, tvorové, kteří by měli být zavřeni do blázince.
Ale vážení, proč? Na světě je spousta lidí, kteří nebyli úplně přijatí společností, nebo se necítí mezi lidmi tak úplně... jak by měli. Tito lidé se někdy uchýlí k samomluvě, protože člověk nemůže být úplně sám, není pro to stvořený (viz další moje teorie, kterou právě rozvíjím).
Dívat se na samomluvy skrze prsty je nemístné neslušné a... řekla bych skoro až nelidské.

A co vy? Setkali jste se někdy s člověkem, který mluví sám k sobě? Setkali jste se někdy se stejnými názor yjako já? A jaký je váš názor na samomluvu? Budu ráda, když se vyjádříte tak, aby jsem nemusela kontrolovat každý komentář (kvůli sprostým slovům, posílání do míst kam slunce nesvítí a podobných věcí které nikdo normální nemá v lásce).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama