Listopad 2014

První blog, První povídka

15. listopadu 2014 v 20:01 | Hanare
Zdravím.
K blogování mě to vždycky táhlo, stejně jako k psaní povídek. Tak jsem si jednoho dne řekla: Proč to nezkombinovat? A tak vznikl můj první blog, ruku v ruce s mojí první povídkou (odkaz níže).
Blog jsem zakládala jak kvůli povídkám, tak kvůli 'deníku' - chtěla jsem se někde vykecat (což chci pořád) - a blog se stal dobrým prostředníkem... Mno, jak se tak dnes dívám, moc dlouho mi to nevydrželo.
Ale to trochu odbočuji od toho, o čem jsem chtěla původně psát. Moje první povídka.
To bylo tak. Narazila jsem (díky brácho) na českého spisovatele jménem Jiří Kulhánek - doufám že se najde aspoň pár, kteří ho znají - a přečetla jsem si jeho knížku Noční Klub. No, a má mladistvá naivita mi vnukla myšlenku napsání povídky. Musím se přiznat, že je to okopírovaný a trochu upravený originál. Posuďte sami:

http://svetlenuli.blog.cz/1307/motorka#komentare (P.S. Omlouvám se za strašidelné vzezření layoutu. Práce mého o rok mladšího já)

Dnes je to (doufám) jinak. Na povídky si snažím přicházet sama, a když už si něco beru z knížek, které jsem už přečetla, tak to nakombinuju a šikovně (někdy více, někdy méně) to zamaskuji. Přeji příjemné čtení mé úplně první povídky :)
Hanare

Překlady

2. listopadu 2014 v 14:50 | Hanare |  Translate
Rave Master
Přiznám se, nevím jestli se do toho opravdu pustím.
Proč? Nejsem si totiž úplně jistá, jestli u této mangy vydržím až do konce (má něco pod 300 kapitol), to za prvé, a za druhé možná zkrachuju u editace. Nejsem v tom moc dobrá, ale budu se snažit.
Asi se teď ptáte, proč mě vůbec napadlo to zkusit. Odpověď je jednoduchá - láká mě to. Nikde jsem nenašla český překlad a přitom má tato manga dost dobrý příběh - aspoň co jsem vyčetla z prvních dvou kapitol.
Podrobnosti zatím nenajdete, pracuje se na tom.
I don't do Sappy
Povídka, u které jsem se do překladu pustila kdysi dávno. Je na téma Bleach, konkrétně pár HitsuKarin. Zatím na ni pracuji!